Wymiana Szkolna w Hamburgu młodzieży z Jeziorka

W dniach 26.09- 01.10.2022 9 uczniów z klas 7-8  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda z Jeziorka  wraz z opiekunami Markiem Sieńkiem i Markiem Telką będzie brało udział w wymianie szkolnej z uczniami Immanuel Kant Gymnasium  w Hamburgu.

Młodzież będzie realizować projekt badawczy  pt: „ Pogoda i klimat”z zakresu nauk matematyczno- przyrodniczych w ramach programu „ Eksperyment Wymiana”.

Projekt został dofinansowany w 80% przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży, pozostałe 20% to wkład własny Szkoły Podstawowej w Jeziorku.

Celem projektu jest rozwijanie kompetencji matematyczno- przyrodniczych, językowych, jak również rozwijanie dobrosąsiedzkich stosunków.

Uczniowie będą zakwaterowani w domach u swoich niemieckich rówieśników, z którymi nawiązali wcześniej kontakt poprzez pocztę elektroniczną i inne komunikatory internetowe.

Koordynatorami projektu są p. Julia Keune i p. Marek Sieniek.