Lekcja otwarta w oddziale przedszkolnym Oc

Dnia 25 października 2023 roku w oddziale przedszkolnym 0C odbyły się otwarte zajęcia edukacyjne dla nauczycieli z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku.

Celem przeprowadzonych zajęć było poznanie zjawiska powstawania deszczu. Podczas zajęć dzieci rozwiązywały multimedialne zagadki,  wysłuchały opowieści na temat krążenia wody w przyrodzie i zobaczyły jak powstaje deszcz. Zdobytą wiedzę utrwaliło przeprowadzone przez nauczyciela doświadczenie „Deszcz w słoiku”. Nie zabrakło również deszczowych aktywności ruchowych, podczas których dzieci rozwijały swoją sprawność motoryczną. Na zakończenie każde dziecko wykonało pracę plastyczną – deszczową chmurkę.

Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o różnorodne metody oraz formy pracy, które zostały dobrane do potrzeb oraz możliwości poszczególnych dzieci w grupie, a także zgodnie z planem pracy Rady Pedagogicznej na rok szkolny 2023/2024.