Zakończenie projektu ,,Umiem pływać"

Dnia 06 czerwca 2014 roku zakończył się w naszej szkole 3-miesięczny program powszechnej nauki pływania pod hasłem „Umiem pływać”. Projekt był przeznaczony dla uczniów kl. III. Przedsięwzięcie dofinansowane  było  z  Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach. Urząd Gminy w Nowej Słupi był koordynatorem projektu oraz sfinansował koszty dojazdu dzieci na basen.

Nauka pływania dla dzieci  prowadzona była na krytej pływalni w Rudkach. Program 20 godzinnych spotkań z instruktorem pływania przewidywał ćwiczenia oswajające z wodą oraz naukę podstawowych ruchów napędowych w środowisku wodnym.

Program cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, które bardzo chętnie jeździły  na basen i brały udział w lekcjach pływania.

Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali Certyfikaty ukończenia podstawowego kursu nauki pływania.