Turniej piłki nożnej dziewcząt

Dnia 29.09.2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku turniejem piłki nożnej dziewcząt zainaugurowano realizację Programu Świętokrzyskiej Akademii Sportu.

Do udziału w turnieju piłki nożnej dziewcząt zgłosiło się sześć drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z terenu gminy Nowa Słupia. Były to szkoły z Rudek, Nowej Słupi, Starej Słupi, Jeleniowa, Mirocic i Jeziorka.

Uroczystego otwarcia zawodów i powitania wszystkich uczestników dokonał dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku Pan Zdzisław Dudzic.

W drodze losowania drużyny rywalizowały w dwóch grupach systemem ,,każdy z każdym", a następnie zwycięzcy grup rozegrały mecz o pierwsze miejsce w turnieju, a drugie drużyny mecz o trzecie miejsce.

Końcowa kolejność rozegraniu wszystkich spotkań wyglądała następująco.

I miejsce - Nowa Słupia

II miejsce - Rudki

III miejsce - Stara Słupia

IV miejsce - Jeleniów

V-VI miejsce - Jeziorko

V-VI miejsce - Mirocice

Zakończenie i podsumowanie turnieju odbyło się przy udziale Pana Leszka Wnętrzaka - kierownika oddziału kultury fizycznej i turystyki w Urzędzie Marszałkowskim, który wraz dyrektorem szkoły Panem Zdzisławem Dudzicem dokonali wręczenia pucharów i nagród dla wszystkich uczestników rozgrywek.