Świętokrzyskie Czyta Żeromskiego

,,Ciebie jedną kocham cudowna , rodzinna ma ziemio”

(Stefan Żeromski)

Czytanie książek od najmłodszych lat, to najlepszy kapitał na przyszłość – rozwijający wyobraźnię, rozbudzający potrzebę zdobywania wiedzy i ciekawość świata. Kapitał, który procentuje przez całe życie.

Wzorem ubiegłego roku nasza szkoła przystąpiła do akcji ,, Świętokrzyskie czyta Żeromskiego”.

1 czerwca 2017r. w naszej szkole odbyło się głośne czytanie fragmentów dzieł Stefana Żeromskiego, wielkiego twórcy związanego z naszym regionem.

Akcję rozpoczęliśmy od uroczystej części artystycznej w  wykonaniu uczniów klas IV-VI poświęconej twórczości wielkiego polskiego pisarza.

Spotkanie uświetnili zaproszeni goście: Radny Powiatu Kieleckiego Pan Marek Partyka, ksiądz Proboszcz Parafii Dębno Marian Jakubowski i sołtys Dębna Pan Stanisław Cisłowski.

Kolejnym punktem programu było głośne czytanie utworów Stefana Żeromskiego przez zaproszonych gości oraz Dyrektora Szkoły Pana Zdzisława Dudzica, które z wielkim zainteresowaniem były wysłuchane przez obecnych na sali uczniów i nauczycieli.

Na zakończenie nie zapomniano także o naszych wychowankach, którzy w dniu ich święta usłyszeli gorące życzenia, a także otrzymali słodycze ufundowane przez księdza proboszcza Mariana Jakubowskiego, oraz Pana Jerzego Domańskiego i Stanisława Cisłowskiego.